Wspólnota Wieczernik - Parafia Rzymskokatolicka NMP Królowej Apostołów w Ołtarzewie

PDFDrukujEmail

Spotkania wspólnoty w Wielkim Poście

krzyż18 lutego, w Środę Popielcową tradycyjnie zaczynamy okres Wielkiego Postu. Dla naszej wspólnoty w tym czasie centrum spotkań staje się Droga Krzyżowa dla młodzieży, odbywająca się w naszym kościele w piątki o godz. 19:15.

27 lutego za przygotowanie Drogi Krzyżowej odpowiada nasza wspólnota.

27 marca odbędzie się (prawdopodobnie również o godz. 19:15) Droga Krzyżowa Ulicami Miasta dla wszystkich parafian.

 

Po Drodze Krzyżowej zbieramy się jeszcze na krótkie spotkania w tzw. "kawiarence" (zwanej też "Salą Emaus") w tym samym budynku, co nasz parafialny kościół. Jeśli pragniesz do nas dołączyć, zagadnij nas np. przy okazji Drogi Krzyżowej lub zapytaj w recepcji o Salę Emaus.

   

PDFDrukujEmail

Harmonogram spotkań

Spotkania wspólnoty odbywają się w piątki o godz. 19:15 w domu parafialnym, w tzw. "Sali na górze", zazwyczaj zgodnie z poniższym harmonogramem:

  1. piątek miesiąca - spotkanie całej wspólnoty - krąg biblijny
  2. piątek miesiąca:
    * spotkanie formacyjne młodszej grupy
    * spotkanie z bierzmowanymi
  3. piątek miesiąca - spotkanie starszej grupy
  4. piątek miesiąca - spotkanie formacyjne młodszej grupy
  5. piątek miesiąca (jeśli taki w tym miesiącu jest) - spotkanie z filmem

Jeśli chcesz dołączyć do naszej wspólnoty, serdecznie Ciebie zapraszamy! Nasze spotkania, szczególnie spotkania w pierwsze i piąte piątki miesiąca, są otwarte.

Nieco inny charakter mają spotkania w Wielkim Poście - informacje wkrótce. Zachęcamy do pytania o Wieczernik s. Lucyny Trzonkowskiej, animatorów i inne osóby ze wspólnoty ;)

   

PDFDrukujEmail

Wyjazd do Pisza

Posiłek na świeżym powietrzu w Piszu
Podobnie jak w ubiegłych latach, także teraz wspólnota Wieczernik pragnie razem spędzieć część swoich wakacji. Po zeszłorocznym, rekolekcyjno-wypoczynkowym wyjeździe do Świętej Katarzyny (galeria zdjęć), z którego uczestnicy wynieśli bardzo dobre wrażenia i opinie o tym miejscu, przyjęliśmy propozycję wyjazdu do Pisza. Miasto to gościło nas już wielokrotnie, m.in. w 2011 roku. Uczestnicy z niecierpliwością oczekują na powrót do obecnej tam wyjątkowej atmosfery.

Wyjazd odbędzie się w dniach 11-20 lipca 2013 r. Organizatorem jest s. Lucyna Trzonkowska SAC.

   

PDFDrukujEmail

Pallotti i ekumenizm

Rok jubileuszowy - 50-ta rocznica kanonizacji św. PallottiegoZakończenie Roku Jubileuszowego związanego z pięćdziesięcioleciem kanonizacji św. Wincentego Pallottiego zbiegło się w czasie z Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan. Odbywa się on w tym roku pod hasłem: "Czego Bóg od nas oczekuje?" (por. Mi 6,6-8). Tydzień rozpoczął się 18 stycznia, a zakończy się w piątek 25 stycznia (potrwa więc właściwie osiem dni). W ramach jego obchodów odbędzie się szereg wydarzeń o charakterze ekumenicznym - więcej informacji tutaj.

Troska o jedność chrześcijan była ważna również dla św. Wincentego, o czym świadczy informacja z portalu brewiarz.pl o oddaniu dla tej sprawy szczególnego czasu w ciągu roku:
"Św. Wincenty Pallotti († 1850) włączył do wspólnych modlitw intencje misyjne. Umiejscowił tydzień modlitw o jedność chrześcijan w oktawie Objawienia Pańskiego, czyli w dniach 6-13 stycznia."

Uroczyste zakończenie Roku Jubileuszowego odbędzie się we wtorek, 20 stycznia w Gnieźnie. Hasłem tego końcowego punktu obchodów będzie "Świętość przyszłością apostolstwa".

Od 13 stycznia członkowie ZAK przygotowują się do Uroczystości św. Wincentego Pallottiego, która przypada 22 stycznia, w rocznicę śmierci świętego. W naszej parafii szczególnie świętować będziemy ten dzień w czasie wieczornej Mszy Świętej.
   

Strona 1 z 2

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>
wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama